Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017 r.

 

 

  1. Przypominamy, że codziennie o godz. 17 30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe z czytaniem wypominków jednorazowych, a  o godz. 18 00 odprawiana jest msza św. gregoriańska za zmarłych.

         

         2. Wspólnota Nieustającego Różańca przypomina o modlitwie, którą rozpoczniemy  o północy z środy na czwartek.

 

 

         3. Trwa nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla, którą odmawiamy w czasie wieczornych mszy św. Do udziału w tej modlitwie zapraszamy szczególnie osoby należące do Wspólnoty Nieustającego Różańca. W najbliższą niedzielę, Niedzielę Chrystusa Króla, po sumie odnowimy Akt Intronizacji Chrystusa Króla. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum”  w Olsztynie.

 

 

         4. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny i Pani Organistka od poniedziałku rozpoczynają roznoszenie opłatków. Pragniemy poinformować, że ofiary składane z tej racji Siostrom i Pani Organistce są częściową rekompensatą za ich posługę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Przypominamy, że tylko i wyłącznie Siostry Misjonarki i Pani Organistka roznoszą opłatki w porozumieniu z Parafią.

Siostry Misjonarki roznoszą opłatki na terenie następujących ulic: Młynarska, Kilińskiego, Krzywa, Kościelna, Kościuszki, Kopernika, Kolejowa, Kraszewskiego, Warszawska, 3-go Maja, Sienkiewicza, Limanowskiego, Jagiełły, Żeromskiego, Moniuszki, pl. Wolności,  Murarska oraz Piątki i Tatary.

        Pani Organistka – ulice: Traugutta, Działdowska, Osińskiego, Rataja, pl. Ks. Sudzińskiego, 1-go Maja, Kajki, Ogrodowa, Murzynowskiego, Warmińska, Zielona, Wojska Polskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Wyborska, Przechodnia, Steffena oraz Robaczewo, Olszewo, Borowy Młyn i Pielgrzymowo

 

 

          5. W sobotę, 25 listopada o godz. 16 30 w Wyższym Seminarium Duchownym w Olsztynie odbędzie się spotkanie  pielgrzymów i przyjaciół warmińskich pielgrzymek pieszych. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Zapisywać się można u ks. Pawła lub w kancelarii parafialnej. Koszt – 20 zł. Wyjazd spod plebanii o godz. 15 00.

         

         6. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do numeru tego dołączony jest kalendarz ścienny na 2018 rok z obrazami przedstawiającymi św. Józefa. Cena – 5.00 zł.

 

 

          7. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza Parafianka Urszula Pszenna – zam. przy ul.. Polecając Ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00