Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2016 r.

         

         1. W środę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniami odprawione będą o godz. 6 30 , 10 00 i 18 00 . Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

         2. 30 VI – w czwartek, w parafii naszej gościć będziemy Pielgrzymów X Pieszej Pielgrzymki Wspólnoty Nieustającego Różańca z Łomianek do Gietrzwałdu. Pielgrzymi przejdą w naszej parafii przez Pielgrzymowo, Olszewo i Piątki w godzinach popołudniowych. Prosimy mieszkańców tych wiosek o godne i gościnne spotkanie pielgrzymujących. Do Nidzicy Pielgrzymi dotrą około godz. 18 00 i zatrzymają się w Środowiskowym Domu Samopomocy. Po Pielgrzymów możemy wyjść na spotkanie do Piątek, możemy ich też pożegnać następnego dnia na mszy św. o godz. 6 30 i odprowadzić w kierunku Łyny.

          3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota  miesiąca. Okazja do  spowiedzi w czwartek i piątek rano od godz. 6 00 i po południu od godz. 17 00. W sobotę o godz. 10 00 msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja i po niej modlitwy adoracyjne.

         4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do numeru tego dołączona jest płyta z filmem nakręconym specjalnie na Światowe Dni Młodzieży. Jest to opowieść o iskrze miłosierdzia, która zapala ogień na świecie. Cena – 5.00 zł.

         5. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we wtorki i piątki od godz.10 00 do godz. 12 00 oraz po południu od godz. 15 30 do godz. 16 30. W lipcu i sierpniu nie będzie też czynna biblioteka parafialna.                            

          6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby zamierzonych zadań w naszej parafii. Natomiast przed kościołem po zakończonych mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc pielgrzymom grupy „Sasinia – Nidzica” w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Pragną oni zakupić nowe nagłośnienie.                

         7. 1 sierpnia na trasę Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszy grupa Sasinia Nidzica. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub u ks. Pawła Jakubowskiego. Koszt pielgrzymki – 150 zł. Jeśli z jednej rodziny będzie więcej niż jedna osoba – wówczas 130 zł. Osoby poniżej 15 roku życia mogą pielgrzymować tylko z pełnoletnim opiekunem.

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednio u ks. Pawła można zamówić mszę świętą odprawianą w drodze na Jasną Górę lub też napisać na kartce intencje, które w modlitwie różańcowej będą przedstawiane Bogu za pośrednictwem Matki Bożej. W ten sposób osoby, które nie mogą osobiście pielgrzymować, będą miały możliwość włączenia się w modlitwę pielgrzymów.

Dla wielu osób koszt pielgrzymki jest zbyt wysoki, dlatego każda, nawet najmniejsza ofiara, może sprawić radość tym, którzy dzięki niej będą mogli pielgrzymować do Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom indywidualnym i instytucjom, które duchowo i materialnie wspomogą tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.

          8. Odnowiona i pozłocona została kolejna partia przedmiotów liturgicznych z naszego kościoła. Są to: zabytkowa monstrancja , kielich, puszka na komunikanty i sześć paten. Koszt tych prac to 4 tys. zł.

         9. Starostwo Powiatowe w Nidzicy zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania i szczepienia przeciwko pneumokokom. bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

        10. W związku ze zmianą serwera, parafialna strona internetowa znajduje się po nowym adresem, a brzmi on: swietywojciech.org

        11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Zapisy u Ks. Pawła.

 

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00