Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 29. 11. 2015 r.

            1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem w dzień Bożego Narodzenia.

            2. W czasie Adwentu zapraszamy do naszego kościoła na roraty. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 6 30. Dzieci przychodzą na msze św. roratnie w poniedziałek i czwartek na godz. 17 00. Na te msze św. zapraszamy też dorosłych, którym ta godzina bardziej odpowiada. Jak co roku wystawiona jest w kościele choinka adwentowa. Ma ona być ozdobiona dobrymi uczynkami, które dzieci podejmą w Adwencie. Symbolem tych uczynków będą namalowane serduszka, które będą wieszać na choince. Po mszy św. roratniej będą losowane figurki Matki Bożej, które dzieci zaniosą do domu, by razem z rodziną modlić się w różnych  intencjach Kościoła. Wylosowane figurki dzieci przyniosą na następne roraty. Przed mszą roratnią dla dzieci można będzie w przedsionku kościoła zaopatrzyć się w lampiony roratnie.

              3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek rano od godz. 6 00 i po południu od godz. 17 00. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10 00 – msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja, a po niej modlitwy adoracyjne.    

              4. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy wszystkich Parafian do szczególnej modlitwy za pośrednictwem Niepokalanej.

             5. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby planowanych prac przy naszym kościele.

             6. W przyszłą niedzielę przykościelna zbiórka do puszek przeznaczona będzie na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

              7. W tym tygodniu, w środę na godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na katechezę parafialną uczniów klas I i II gimnazjum, a w czwartek, na godz. 19.15 zapraszamy na katechezę uczniów klas III gimnazjum.

              8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o tym, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Miłosierdzie Boże. Cena – 5.00 zł. Jest też do nabycia kalendarz papieski na nowy 2016 r. w cenie 3 zł.

               9. Są do nabycia świece wigilijnej pomocy dzieciom – małe w cenie 5 zł. i duże w cenie 12 zł. Chociaż sami mamy niewiele, podzielmy się z tymi, którzy mają jeszcze mniej. Niech płonąca na wigilijnym stole świeca raduje nasze serca świadomością, że dzięki naszej pomocy na czyjejś utrudzonej twarzy pojawia się uśmiech.         

               10. Parafialne Koło Caritas oraz nasza Parafia organizują akcję pod hasłem „Aniołek”. Akcja ta polega na przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z bardzo ubogich rodzin. Na stojącej w prezbiterium choince wiszą papierowe aniołki, na których jest imię i wiek dziecka oraz kolejny numer. Zainteresowani pomocą mogą po zakończonej mszy św. podejść do tej choinki i zabrać do domu aniołka. Paczki przygotowujemy dla tego dziecka, którego imię jest wypisane na aniołku. Proponujemy, aby w paczkach były przybory szkolne, środki czystości i słodycze. Paczki z wypisanym imieniem dziecka i numerem przynosimy do zakrystii kościoła lub kancelarii do wtorku – 15 grudnia. Jeśli ktoś jest w stanie przygotować więcej niż jedną paczkę, może zabrać więcej aniołków. Paczki zostaną rozdane w kościele w czwartek 17 grudnia o godz. 15 00. Prosimy o nie umieszczanie na choince aniołków, które nie zostały wykonane i zaakceptowane przez Parafialne Koło Caritas. Aniołki z wypisanym nazwiskiem należy przekazywać do zakrystii kościoła.

                11. W prezbiterium kościoła, przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawiony jest kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe, które przed świętami rozdane zostaną ludziom bezdomnym i ubogim.

            

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Święto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto Niepodległości
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.