Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017 r.

 

       1. We wtorek, 25 lipca, przypada wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po mszy św. wieczornej poświęcimy pojazdy mechaniczne. Zapraszamy posiadaczy skuterów, aby zechcieli je też poświęcić. Skutery i motocykle ustawimy wewnątrz dziedzińca kościoła. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy o szczęśliwe podróżowanie. Ofiary składane na tacę podczas tej mszy św. przeznaczone będą na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

        2. Zachęcamy do udziału w XXXIV  Warmińskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która z naszej Parafii wyruszy 1 sierpnia. W przeszłą niedzielę, na godz. 19 00, Ks. Paweł zaprasza do salki katechetycznej na spotkanie przedpielgrzymkowe chętnych do udziału w pielgrzymce do Częstochowy.

 

         3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone zostaną na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, który wspiera m.in. budujące się w naszej Archidiecezji kościoły.

 

         4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I . Cena – 5.00 zł.

 

          5. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza Parafianka Mirosława Jadwiga Łazowska – zam. przy Al. Wojska Polskiego. Polecając Ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00