Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła  – 26.10.2014 r.

 

             1. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. W naszym kościele przez cały ten miesiąc odprawiane będzie o godz. 17 30 nabożeństwo z czytaniem wypominków jednorazowych. Sugerujemy, aby składający kartki wypominkowe zaproponowali dzień, w którym mają one być odczytane.

Przez cały listopad odprawiana będzie msza św. gregoriańska za naszych zmarłych, imiona których wypiszemy na oddzielnych kartkach. Modlić się za tych zmarłych będziemy czytając ich imiona w czasie modlitwy wiernych.

Przez cały rok, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, za wyjątkiem listopada, od godz. 17 00, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18 00 odprawiana będzie msza św. w ich intencji.

Kartki na wypominki jednorazowe, na wypominki roczne i na mszę św. gregoriańską wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła. Można je otrzymać także w kancelarii parafialnej oraz zakrystii kościoła. Kartki te przekazujemy księżom lub S. Esterze w zakrystii.

 

               2.  W sobotę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.  w naszym kościele odprawione będą o godz. 7 00, 8 30 i 18 00. O godz. 10 00 zapraszamy do kościoła na modlitwy za zmarłych, po których udamy się procesyjnie na cmentarz. Na cmentarzu odprawiona będzie msza św. Zachęcamy wszystkich obecnych przy grobach swoich zmarłych do podejścia w pobliże ołtarza i czynnego uczestnictwa we mszy św. Ofiary zbierane w czasie mszy św. na cmentarzu, przeznaczone będą na remont naszego kościoła. Po mszy św. odprawionej na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach naszych zmarłych.

 

                 3. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust zupełny można uzyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz w ciągu dnia.

 

              4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o tym, co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie. Do numeru tego dołączony jest też obrazek z modlitwą męża za żonę. Cena – 4,50 zł. Jest też do nabycia kalendarz papieski na nowy 2015 r. w cenie 3. zł. Można też nabyć płytę z bardzo interesującym filmem ukazującym pracę misjonarzy. Cena 10 zł.

 

                5. W dniu dzisiejszym można wesprzeć działalność domowego hospicjum prowadzonego przez Stację Caritas w Nidzicy składając ofiary zbierane do puszek przed kościołem po zakończonych mszach świętych.

 

             6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby prac remontowych prowadzonych przy naszym kościele.

 

              7. W minionym tygodniu odeszli  do Pana nasi Parafianie: Witold Bieniek - zam. przy ul. Osińskiego oraz Maria Jedlińska – zam. przy ul. Traugutta. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00


Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Msza Święta za MysliwychMsza Święta za MysliwychMsza Święta za MysliwychMsza Święta za Mysliwych
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.