Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 04. 12. 2016 r.

          1. Jutro na godz. 17 00 zapraszamy na wypominki roczne, a na godz. 18 00 na mszę św. która odprawiona będzie za dusze polecane w rocznych wypominkach.

           2. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny – nasz parafialny odpust. Msze św. z kazaniami odprawione będą o godz. 6 30, 10 00, 17 00 i 18 00.

           3. W czasie Adwentu zapraszamy do naszego kościoła na roraty. Są one odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6 30. Msze św. roratnie dla dzieci odprawiane są w poniedziałek i czwartek o godz. 17 00. Na tę msze zapraszamy też tych dorosłych, którym ta godzina bardziej odpowiada. Wyjątkowo jutro mszy roratniej dla dzieci nie będzie ze względu na czytane wypominki roczne.

          4. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy wszystkich Parafian do szczególnej modlitwy za pośrednictwem Niepokalanej. 

          5. W niedzielę za tydzień, na mszy św. sprawowanej o godz.13 00, dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. poświęcone zostaną różańce i książeczki do nabożeństwa. Zapraszamy ich z rodzicami.    

           6. W tym roku rezygnujemy z akcji Aniołek”. W to miejsce chcemy przyjść z pomocą ludziom samotnym będącym w potrzebie, których dochody lekko przekraczają limit wyznaczony przez M.O.P.S. i z tej racji nie otrzymują oni wsparcia z tej instytucji. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w tę akcję może do Stacji Caritas, na plebanię albo do kosza wystawionego w kościele przed obrazem M.B. Nieustającej Pomocy przynosić produkty żywnościowe, środki czystości i ubrania. Zostaną one przed świętami przekazane potrzebującym. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, w dniach 9 i 10 grudnia, w wybranych sklepach spożywczych zbierać będą żywność, którą też dołączymy do tej pomocy.           

            7. Są do nabycia świece wigilijnej pomocy dzieciom w cenie 5 zł. 

            8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie reportaż z włoskiego miasta Bari, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium świętego Mikołaja Cena – 5.00 zł.             

             9.  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania swoje spotkanie będzie miała w kościele w najbliższy poniedziałek - 5 grudnia o godz. 19 00. Natomiast klasy I i II gimnazjum katechezę będą miały w środę - 7 grudnia o godz. 19 00.

            10. Ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone będą na potrzeby Kościoła na Wschodzie.                

            11. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji podamy za tydzień. Jest on już wywieszony na tablicy ogłoszeń.  

            12. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Marian Oczkowicz – zam. przy ul. Kopernika, Marianna Średzińska – zam. przy ul. Moniuszki oraz Zygmunt Pawlucy – zam. przy ul. Warszawskiej. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00