Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła – 07.02.2016 r.

        1. W najbliższą środę – Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post , czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawione będą w tym dniu o godz. 6 30, 10 00, 16 00 i 18 00. Na mszę św. o godz. 16 00 zapraszamy szczególnie dzieci. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.

        2. W czwartek –  11 lutego – we Wspomnienie N.M.P. z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorych. O godz. 10 00 w kościele naszym odprawiona będzie msza św. w intencji ludzi chorych i Pracowników Służby Zdrowia. W nabożeństwie po mszy św. modlić się będziemy o uproszenie łaski zdrowia, a wszystkim chętnym udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.   

        3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy w piątki na godz. 16 30. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17 30. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w niedziele o godz. 17 30.

        4. W najbliższą sobotę, 13 lutego, rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 18 30 w salce katechetycznej

        

        5. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Szczególnie polecamy  artykuł o krzyżach misyjnych na których wypisywano słowa: „Ratuj duszę swoją”. Cena – 5,00 zł.

 

        Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:

 

08.02 poniedziałek – ul. Rataja 3, 9 i 10

09.02 wtorek – ul. Rataja 2, 4 i 5 oraz pl. Ks. Sudzińskiego i ul. Ogrodowa 1

11.02 czwartek – ul. Kościuszki 1

 

          Plan kolędy zamieszczony jest też w Parafialnym Biuletynie Informacyjnym i na parafialnej stronie internetowej.                

           Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu, przy okazji wizyty duszpasterskiej, złożyli ofiary na rzecz planowanych prac remontowych przy naszym kościele. Bóg zapłać.     

        Dobiega końca  wizyta duszpasterska w naszej parafii. Zakończy się ona w czwartek 11 lutego. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księży kolędujących, a chciałyby jeszcze w tym roku mieć kolędę, mogą zgłaszać chęć przyjęcia księdza w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej. Rodziny te będziemy odwiedzać w czwartek 11 lutego od godz. 15 30.

            6. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Jan Obrębski – zam. w Tatarach oraz Barbara Rudzka – zam. przy ul. Żeromskiego. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie:Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Święto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto Niepodległości
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.