Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2015 r.

           1. We wtorek, o godz. 8 00 zostanie odprawiona msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

  

            2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek rano od godz. 6 00 i po południu od godz. 17 00. Dzieci i młodzież rozpoczynający rok szkolny zapraszamy w te dni do skorzystania ze spowiedzi, która będzie okazją do pojednania się z Bogiem u progu nowego roku nauki. W I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10 00 msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja, a po niej modlitwy adoracyjne

 

            3. Z końcem tego miesiąca pracę w naszej parafii kończy Siostra Estera Barbara Syta. Za pełną poświecenia posługę w naszym kościele i zakrystii, składamy Siostrze „Bóg zapłać” i życzymy, by na nowym stanowisku mogła Siostra dobrze służyć Bogu i ludziom. Na jej miejsce została skierowana do naszej parafii Siostra Bernadetta Ewa Pienkos. Niech posługa w naszej parafii daje Siostrze wiele satysfakcji i zadowolenia.

 

            4. Księża Kanonicy Regularni zapraszają na  niedzielę – 13 września – na odpust i diecezjalne dożynki do Gietrzwałdu. Uroczysta msza św. odprawiona zostanie o godz. 1100. Przewodniczyć jej będzie J. E. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przy udziale J. E. Ks. Arcybiskupa Wojciecha Ziemby, Metropolity Warmińskiego oraz Księdza Giuseppe Cipolloniego, Opata Generalnego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Na tę uroczystość organizowany jest z naszej Parafii wspólny wyjazd autokarami. Chętni mogą się zapisywać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wyjazd o godz. 8 00 spod kościoła. Koszt – 12 zł.

 

            5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 13 00 uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej poświęcimy plecaki i  przybory szkolne. Zapraszamy ich na tę mszę św. wraz z rodzicami. Modlić się będziemy wspólnie o pomyślność i błogosławieństwo dla rozpoczynających edukację szkolną.

 

            6. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 10 00 – 12 00, oraz  we wtorki i piątki od godz. 15 30 do godz. 16 30 .

           

           7. Pragniemy poinformować, że po przerwie wakacyjnej jest już czynna parafialna biblioteka. Ze zgromadzonego w niej zbioru książek można korzystać we wtorki i piątki od godz. 14 00 do 18 00. Zachęcamy do korzystania z zasobów naszej biblioteki dla pogłębiania wiedzy i umacniania naszej wiary.

            

           8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do numeru tego dołączona jest płyta z nagraniem tekstu książki Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Cena – 5.00 zł.

 

           9Niektórzy z parafian chcieliby odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego a nie wiedzą, jak to czynić. Na stoliku przed głównym wejściem do kościoła wyłożone są obrazki, na których wydrukowany jest sposób odmawiania Koronki. Zapraszamy do zaopatrzenia się w nie.

         

           10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby planowanych prac przy naszym kościele.

         

           11. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Tadeusz Sawicki – zam. przy ul. Warszawskiej oraz Janina Piotrkowska – zam. przy ul. 1-go Maja. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Święto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska Polskiego
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.