Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 23.11.2014

 

         1. W dzisiejszą niedzielę, po sumie, w czasie nabożeństwa eucharystycznego, odnowimy Akt Intronizacji Chrystusa Króla.

 

         2. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny i Pani Organistka od jutra rozpoczynają roznoszenie opłatków. Pragniemy poinformować, że ofiary składane z tej racji Siostrom i Pani Organistce są częściową rekompensatą za ich posługę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Przypominamy, że tylko i wyłącznie Siostry Misjonarki i Pani Organistka roznoszą opłatki w porozumieniu z Parafią.

Siostry Misjonarki roznoszą opłatki na terenie następujących ulic: Młynarska, Kilińskiego, Krzywa, XXX-lecia, Kościuszki, Kopernika, Kolejowa, Kraszewskiego, Warszawska, 3-go Maja, Sienkiewicza, Limanowskiego, Jagiełły, Żeromskiego, Moniuszki, pl. Wolności, Murarska oraz Piątki i Tatary.

        Pani Organistka – ulice: Traugutta, Działdowska, Osińskiego, Rataja, pl. Ks. Sudzińskiego, 1-go Maja, Kajki, Ogrodowa, Murzynowskiego, Findera, Zielona, Wojska Polskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Wyborska, Poprzeczna, Steffena oraz Robaczewo, Olszewo, Olszewko, Borowy Młyn i Pielgrzymowo

 

         3. W sobotę, na mszy św. wieczornej, rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

 

         4. Również w najbliższą sobotę, na rozpoczęcie adwentu, zapraszamy do kościoła na godz. 21 00 na apel i na nabożeństwo z racji rozpoczęcia nowego roku liturgicznego.

 

         5. Za tydzień,  I-szą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.. Już dziś prosimy dzieci o przygotowanie lampionów na mszę św. roratnią. Informujemy jednocześnie, że msze święte roratnie dla dzieci odprawiane będą po południu o godz. 17 00  w poniedziałki i czwartki.

 

        6. W I Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej Parafii rozprowadzanie świec wigilijnej pomocy dzieciom w cenie 5 i 12 zł.

Za tydzień rozpoczniemy również tradycyjną akcję „Aniołek”.

 

        7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na mszę św. i spotkanie we wtorek na godz. 18 30. Obecność obowiązkowa.

 

        8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do tego numeru dołączono kalendarz ścienny na 2015 r. z obrazami przedstawiającymi aniołów. Cena – 4,50 zł. Jest też do nabycia kalendarz papieski na nowy 2015 r. w cenie 3 zł.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00


Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.