Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08. 12. 2019 r.

           

1. W czasie Adwentu zapraszamy do naszego kościoła na roraty. Są one odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6 30. Msze św. roratnie dla dzieci odprawiane są w poniedziałek i czwartek o godz. 17 00. Na tę mszę zapraszamy też tych dorosłych, którym ta godzina bardziej odpowiada.

 

2. Zaplanowana wcześniej msza św., która miała być odprawiona jutro o godz. 10 00 przeniesiona została na godz. 7 00.

 

3. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o niezwykłej historii domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. Cena – 6.00 zł.

                  

4. W prezbiterium kościoła, przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawiony jest kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe, które przed świętami rozdane zostaną ludziom bezdomnym i ubogim.

 

5. Ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone będą na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

                

6. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji podamy za tydzień. Jest on już wywieszony na tablicy ogłoszeń.  

 

7. W dniu dzisiejszym w kościele naszym bezpośrednio po mszy św. wieczornej, około 18 40, odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany dzieciom, młodzieży i dorosłym. Tego wieczoru naszym Gościem będzie pochodząca z okolic Nidzicy rozśpiewana Siostra zakonna Julita Zawadzka. Siostra nagrała i wydała już dwie płyty, które będzie można nabyć po koncercie. Dochód ze sprzedaży tych płyt będzie przeznaczony na wydanie kolejnej płyty. Zachęcamy do wysłuchania tego pięknego koncertu.

 

8. Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Górzyński pragnie po raz drugi zaprosić do udziału w wyjątkowym widowisku muzycznym: Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 18 stycznia 2020 r. o godz. 18 00 w Expo Arenie w Ostródzie. W tym roku wystąpią min.: Arka Noego, Natalia Niemen, Magda Bereda, Agnieszka Musiał, Skubas, Mietek Szcześniak, Jan Smoczyński z zespołem i inni. 

Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. 

 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Wiesław Słupski – zam. przy ul. Kościuszki oraz Danuta Ochlachowska – zam. w Piątkach. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00