Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2020

        
1. W dzisiejszą niedzielę, po sumie, w czasie nabożeństwa eucharystycznego, odnowimy Akt Intronizacji Chrystusa Króla.
            
2. Wspólnota Nieustającego Różańca przypomina o modlitwie, którą rozpoczniemy dzisiaj o północy.
     
3. Za tydzień, I-szą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś pragniemy poinformować, że w tym roku nie będą odprawiane msze św. roratnie dla dzieci. Intencje, które na te msze św. były przyjęte, odprawione będą o godz. 18 00.

4. W piątek - 27 listopada, na nowennę gietrzwałdzką zapraszamy po mszy św. wieczornej.

5. W zakrystii kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o tym, czy na sądzie ostatecznym trzeba będzie się ze wszystkiego wytłumaczyć? Cena – 6.00 zł. Nowy numer Biuletynu Parafialnego wyłożony jest w przedsionkach kościoła.

6. W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, poświęcone opłatki będą rozprowadzane w każdą niedzielę Adwentu po mszach św. przed kościołem. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie. Prosimy także, aby sąsiedzi lub znajomi zatroszczyli się o osoby chore i starsze, które nie mogą dotrzeć do kościoła.
Do Sióstr Misjonarek prosimy, aby zgłaszali się mieszkańcy następujących ulic: Młynarska, Kilińskiego, Krzywa, Kościelna, Kościuszki, Kopernika, Kolejowa, Kraszewskiego, Warszawska, 3-go Maja, Sienkiewicza, Limanowskiego, Jagiełły, Żeromskiego, Moniuszki, pl. Wolności, Murarska oraz Piątki i Tatary.
Do Pani Organistki natomiast z ulic: Traugutta, Działdowska, Osińskiego, Rataja, pl. Ks. Sudzińskiego, 1-go Maja, Kajki, Ogrodowa, Murzynowskiego, Warmińska, Zielona, Wojska Polskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Wyborska, Przechodnia, Steffena oraz Robaczewo, Olszewo, Borowy Młyn i Pielgrzymowo.
Ofiary składane za opłatki są formą rekompensaty za wykonywane prze Siostry i Panią Organistkę prace służące parafii.

7. Już dzisiaj są do nabycia świece wigilijnej pomocy dzieciom – małe w cenie 6 zł. i duże w cenie 15 zł. Chociaż sami mamy niewiele, podzielmy się z tymi, którzy mają jeszcze mniej.
Niech płonąca na wigilijnym stole świeca raduje nasze serca świadomością, że dzięki naszej pomocy na czyjejś utrudzonej twarzy pojawi się uśmiech.
           
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Krystyna Żbikowska – zam. przy ul. 1-go Maja, Władysław Drópiewski – zam. przy ul. Warmińskiej oraz Irena Sobotka – zam. przy ul. Słowackiego. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00