Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej – 16.06.2019 r.

         1. W czwartek – 20 czerwca -  przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.  odprawione będą o godz. 7 00, 8 30, po procesji ok. godz. 11 00 oraz o godz.  13 00 i 18 00. O godz. 10 00 z naszego kościoła wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać przez pl. Ks. Sudzińskiego, ul. Rataja, ul. Kościuszki i ul. Kościelną do kościoła. Prosimy o ustawienie ołtarzy na szczycie bl. Nr 9 przy ul. Traugutta od strony pl. Ks. Sudzińskiego, przy ul. Rataja i przy ul. Kościuszki. Czwarty ołtarz będzie w kościele, gdzie zostanie odprawiona msza św. Na procesję prosimy zabrać śpiewniki. Prosimy o uporządkowanie trasy procesji oraz udekorowanie emblematami religijnymi okien naszych mieszkań na trasie procesji. Serdecznie zachęcamy do zamanifestowania naszej wiary swoją obecnością na tej uroczystości.  Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich członków procesji: Pluton Różańcowy, chłopców w strojach pierwszokomunijnych do niesienia emblematów religijnych i dziewczynki do sypania kwiatów. Dziewczynki chcące sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała próbę będą miały w poniedziałek i wtorek o godz. 16 30. Prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów, które potem posłużą w czasie procesji. W oktawie Bożego Ciała, po mszach świętych wieczornych, uczcimy Najświętsze Ciało i Najdroższą Krew Pana Jezusa w procesji wokół kościoła. Na te procesje zapraszamy też dziewczynki sypiące kwiatki.                          

        2.  Wspólnota Żywego Różańca przypomina o modlitwie z soboty na niedzielę.

        3. Przykościelna zbiórka do puszek w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy wspierający rodziny w potrzebie

        4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy artykuł o ciemnej stronie Internetu. Artykuł ten koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. Cena – 5.00 zł.

         5.  Dzisiaj, po wieczornej mszy św., Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na siódme  spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych.

        6. Przed nami kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Z tej okazji ks. Paweł zaprasza w dzisiejszą niedzielę 16 czerwca na godz. 19 00 na pierwsze spotkanie przed pielgrzymką.

        7. We wtorek, 18 czerwca na godz. 19 00,zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej Parafialny Pluton Różańcowy. Obecność obowiązkowa.

         8. W środę, 19 czerwca na godz. 8 00, zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego.

        9. W minionym tygodniu odeszła  do Pana nasza Parafianka Krystyna Finkieklan – zam. przy ul. Traugutta. Polecając Ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa wpokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00