Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa – 29.03.2015 r.

      1. W dniu dzisiejszym na mszy św. dla dzieci, odprawianej o godz. 13 00 przeprowadzony zostanie konkurs palm. Największe i najpiękniej  własnoręcznie przez dzieci wykonane palmy zostaną nagrodzone.

        2. Po mszy św. odprawianej o godz. 13 00 zapraszamy do sali katechetycznej na spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcieliby pełnić straż przy Grobie Pańskim.

        3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jak co roku można je składać  u S. Estery.

        4. Przez cały Wielki Tydzień, przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawiony będzie kosz, do którego można składać artykuły żywnościowe oraz rzeczy, którymi chcielibyśmy się podzielić z innymi.

        5. Dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek w procesji rezurekcyjnej zapraszamy na spotkanie i próbę w środę na godz. 17 00 .

        6. Porządek Triduum Paschalnego:

            Wielki Czwartek - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18 00.

               Wielki Piątek - W Wielki Piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Nabożeństwo to rozpocznie się o godz. 15 00. Natomiast dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w mieście, nabożeństwo to odprawione będzie w kościele o godz. 17 30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18 00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Bezwzględnie powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu. W Wielki Piątek rozpoczniemy też nowennę do Miłosierdzia Bożego.

            Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie w kościele od godz. 10 00 co pół godziny. Ostatnie poświęcenie będzie o godz. 17 30. W poszczególnych wsiach poświęcenie pokarmów odbywa się według następującego porządku: godz. 10 00 – Piątki, godz. 10 15 – Olszewo, godz. 10 30 – Pielgrzymowo, godz. 11 00 – Robaczewo. Tatary zapraszamy do Nidzicy. Na poświęcenie pokarmów przynosimy skarbonki, do których składaliśmy zaoszczędzone pieniądze. Ofiary te przeznaczone będą na pomoc  w leczeniu ciężko chorych dzieci.

Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18 00 poświęceniem ognia przed kościołem.

           7. Adoracja przy Ciemnicy trwać będzie w Wielki Czwartek po zakończonej Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej do godz.22 00. W Wielki Piątek od godz. 30 do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej, potem przy Grobie Pańskim po zakończonej liturgii do godz. 22 00. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się o godz. 30 i trwać będzie do godz.22 00. Najświętszy Sakrament w grobie adorować będziemy mogli w Niedzielę Zmartwychwstania od godz. 30 – półtorej godzinę przed Rezurekcją . Na Liturgię Wielkosobotnią przynosimy świece.

           8. Msza Św. Rezurekcyjna, poprzedzona procesją wokół kościoła, rozpocznie się o godz. 00 rano. W I dzień świąt nie będzie mszy św. o godz. 00, pozostałe msze św. według porządku niedzielnego.

           9. W tym tygodniu okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę rano od godz. 00 do godz. 30 i po południu od godz. 17 30 do godz. 18 00 . W I czwartek i I piątek miesiąca jedynie po południu od godz. 17 00 do godz. 100, a w sobotę tylko przed południem od godz. 10 00 do godz. 1200 . W święta spowiedzi nie będzie. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu będzie jedynie od godz. 17 00 do wieczornej mszy św., a potem w ciemnicy.

         10. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do numeru tego dołączona jest płyta z głośnym filmem Mela 
Gibsona „Pasja”. Cena 5.00 zł.

         11. W dniu 31 marca, we wtorek, w budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz w Przychodni przy ul. Traugutta będzie miała miejsce rejestracja potencjalnych dawców szpiku bezkrwawą metodą wymazu z jamy ustnej. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

        12. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego przeznaczone zostaną na potrzeby prac prowadzonych przy budynkach parafialnych.

        13. W minionym tygodniu odeszli  do Pana nasi Parafianie: Tadeusz Bruszewski – zam. przy ul. 1-go Maja, Helena Sieniuk – zam. przy. Al. Wojska Polskiego, Zofia Zumbrzycka – zam. przy ul. Warszawskiej oraz Zofia Helena Wójcik – zam. przy ul. XXX-lecia. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.