Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

 XX Niedziela Zwykła – 14.08.2016 r.

 

1. W poniedziałek – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. O Godz. 10 00 odprawiona zostanie msza św. z racji Dnia Wojska Polskiego. Modlić się będziemy w intencji pełniących służbę wojskową, ich rodzin, żołnierzy emerytów oraz za zmarłych i poległych żołnierzy. Zapraszamy wszystkich Parafian na tę mszę świętą, abyśmy wspólnie wznieśli do Boga modlitwy w intencji tych, którzy stoją na straży naszej niepodległości.

Po tej mszy św. nastąpi złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na symbolicznych grobach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

W czasie każdej mszy św. sprawowanej w poniedziałek poświęcenie wianków, owoców, kwiatów i ziół.

 

         2. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów. Fundusz ten wspiera zdolną młodzież w naszej Archidiecezji pochodzącą z ubogich rodzin.

 

         3. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym m.in. artykuł o tym, że  w dzień po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży 3 tys. młodych mężczyzn zadeklarowało gotowość wstąpienie do seminarium duchownego. Cena – 5.00 zł.

        

         4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.10 00 odprawione zostanie nabożeństwo, w którym prosić będziemy o nowe powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego w Olsztynie.

 

  5. Pielgrzymi grupy „Sasinia Nidzica” pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyszli z pomocą osobom pielgrzymującym na Jasną Górę. Dziękujemy  Policji za zabezpieczenie trasy przejścia pielgrzymów. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich którzy materialnie i duchowo wspierali pielgrzymów. Wdzięczność pielgrzymów wyrażała się głównie poprzez modlitwę w  intencji Ofiarodawców, którą pielgrzymi zanosili przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

 

          6. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Teresa Szypulska  – zam. przy Al. Wojska Polskiego oraz Adam Banach.  Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00