Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 19.10.2014 r.

 

    1. Wspólnota Nieustającego Różańca przypomina o modlitwie, którą w tym miesiącu rozpoczniemy z  środy na czwartek.

 

          2. W najbliższą środę, 22 października, przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Z tej racji zapraszamy do naszego kościoła na apel i czuwanie modlitewne na godz. 21 00. Czuwanie to poprowadzi młodzież naszej parafii.

        

          3. Kartki na wypominki jednorazowe, na wypominki roczne i na mszę św. gregoriańską są wyłożone na stolikach przy wyjściach z kościoła. Można je otrzymać także w kancelarii parafialnej oraz zakrystii kościoła.

Kartki te przekazujemy księżom lub S. Esterze w zakrystii.

 

          4.  Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy rozmowę z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci. Cena – 4,50 zł.

         

          5. W dniu dzisiejszym w kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych.

 

          6. Ks. Paweł zaprasza młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na mszę św. we wtorek na godz. 18 30.

 

         7. Zespół Szkól nr 1 w Nidzicy zaprasza do udziału w akcji „Kup Pan Szczotkę”. Akcja polega na zbiórce nowych szczoteczek i past do zębów, którymi obdarowane zostaną dzieci w Kamerunie. Szczoteczki te można przekazać do zakrystii kościoła, do kancelarii albo przez dzieci do szkoły. Zbiórka będzie prowadzona do 1 listopada.

 

    8. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć działalność domowego hospicjum prowadzonego przez Stację Caritas w Nidzicy składając ofiary zbierane do puszek przed kościołem po zakończonych mszach świętych.

 

            9. W minionym tygodniu odszedł  do Pana nasz Parafianin Stanisław Leśniewski – zam. przy ul. Kościuszki. Polecając Go Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00


Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Msza Święta za MysliwychMsza Święta za MysliwychMsza Święta za MysliwychMsza Święta za Mysliwych
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.