Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

 

        1. W dzisiejszą niedzielę   – 13 października, przeżywamy  w parafii Dzień Fatimski. Pierwszą część różańca odmówimy po mszy św. rozpoczynającej się  o godz. 7 00 , po mszy św. odprawionej o godz. 10 00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i II część różańca św. O godz. 17 30 - przed mszą św. wieczorną – III część różańca świętego. Główna msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiona zostanie o godz. 20 00 . Po niej procesja wokół kościoła i IV część różańca.

 

        2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe dla dorosłych odprawiane są codziennie o godz. 17 30 , dla dzieci w środy o godz. 17 00.

 

        3. Informujemy, że kartki na wypominki jednorazowe, na wypominki roczne i na mszę św. miesięczną, dawniej zwaną gregoriańską, wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła. Można je otrzymać także w kancelarii parafialnej oraz zakrystii kościoła. Kartki te przekazujemy w kancelarii lub S. Klaudianie w zakrystii.

                     

         4. W dzisiejszą  niedzielę, z racji Dnia Papieskiego, na terenie całej Polski zbierane są ofiary z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Ofiary na ten cel zbierane będą po mszach świętych przy kościele do puszek.

 

         5. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o tym na czym polega niemiecka tzw. Droga synodalna. Cena – 5.00 zł.

         

          6.  Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby misjonarzy i tych wśród których oni pracują.

 

          7. W niedziele, za tydzień zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się mszą św. odprawianą o godz. 18 00.

 

          8. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Adam Kowalski – zam. przy ul. Jagiełły oraz Halina Rutkowska – zam. przy ul. Warszawskiej. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00