Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę, 13 września, przeżywamy w parafii Dzień Fatimski. Pierwszą część różańca odmówimy po mszy św. rozpoczynającej się  o godz. 7.00 , po mszy św. odprawionej o godz. 10.00  II część różańca św. O godz. 17.30 - przed mszą św. wieczorną – III część różańca świętego. Główna msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiona zostanie o godz. 20.00 . Po niej procesja wokół kościoła i IV część różańca.

2. W poniedziałek – 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte z kazaniami odprawione zostaną o godz. 6.30, 10.00 i 18.00.

3. Na czas pandemii wielu chorych, którzy przyjmowali Komunię świętą w I piątki miesiąca zrezygnowało z tej praktyki, dlatego bardzo prosimy, aby wszyscy chorzy, którzy chcieliby w tym dniu spotkać się z kapłanem zgłosili to do kancelarii parafialnej.

4. W zakrystii kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczjącego. Cena – 6.00 zł. Nowy numer Biuletynu Parafialnego wyłożony jest w przedsionkach kościoła.

5.  Jeszcze raz przypominamy, że w poniedziałki o godz. 19 00 swoje spotkania ma Wspólnota Kręgu Biblijnego, które prowadzi ks. Mateusz. Serdecznie na nie zapraszamy wszystkich, którzy pragną karmić się Słowem Bożym i dzielić się swoją wiarą z innymi. Ks. Kamil zaprasza młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej i młodzież szkół średnich na spotkania w ramach Parafialnej Wspólnoty Młodzieżowej w soboty na godz.19 00 do  salki katechetycznej.
       
6. W tym roku, od 27 września do 2 października, planowane były w naszej parafii misje. Ze względu na trwającą pandemię, księża misjonarze, którzy mieli misje prowadzić odwołali je. Na czas misji przyjmowane były intencje mszy św. na godziny wygłaszanych kazań. Godziny te będą zmienione, dlatego prosimy, aby osoby zamawiające intencje na czas planowanych misji zgłosiły się do kancelarii parafialnej celem uzgodnienia nowych terminów zamówionych mszy świętych.

7. Pragniemy poinformować, że biblioteka parafialna od września tego roku czynna jest jedynie w pierwsze wtorki każdego miesiąca w godz. od 15 00 do 19 00.

8. Ks. Mateusz zaprasza na spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę po wieczornej mszy św. Parafialny Pluton Różańcowy.
       
9. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Jadwiga Boguniecka – zam. przy ul. Kościuszki, Jan Chmielewski – zam. przy ul. Traugutta oraz Krystyna Rzepczyńska – zam. przy ul. Kopernika. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00