Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017 r.

           1. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy w piątki na godz. 16 30. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek przed mszą św. wieczorną – o godz. 17 30.

           2. Za tydzień, w niedzielę 02 kwietnia rozpoczniemy w parafii naszej rekolekcje wielkopostne. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest już program tegorocznych rekolekcji.

           3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jak co roku można je składać u S. Klaudiany.

           4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł, w którym dziennikarze opisują muzułmańską dzielnicę Brukseli, gdzie szczególnie smutny widok przedstawia stojący w centrum katolicki kościół. Cena – 5.00 zł.

           5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby planowanych prac przy naszym kościele.

          6. pragniemy poinformować, że zarówno w dniu dzisiejszym jak i w przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową lektorzy i starsi ministranci będą rozprowadzać palmy, z których dochód przeznaczony zostanie na częściowe wsparcie ich wypoczynku wakacyjnego.

          7. Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Nida” organizuje w parafii bł. Bolesławy Lament rekolekcje trzeźwościowe. Spotkania  będą w piątek o godz. 17 00 oraz  w sobotę i niedzielę o godz. 18 00.

          8. Powiat Nidzicki zaprasza na bezpłatne testy alergiczne dla wszystkich powyżej 3 lat i szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci i dorosłych od 50 roku życia. Bliższe informacje i adresy kontaktowe wywieszone są w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej Powiatu Nidzickiego.

          9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz.10 00 msza św. w intencjach R.R.M., a po niej modlitwy adoracyjne.

        10. W przyszłą niedzielę – 2 kwietnie, na mszy św. sprawowanej o godz. 13 00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci przychodzą ze świecami.

        11. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w Niedzielę Palmową – 9 kwietnia w kinie „Wenus” o godz. 16 00 i 1900  zostanie wystawione przygotowane przez nidzicką młodzież „Misterium Męki Pańskiej”. Patronem Honorowym tego przedstawienia jest Metropolita Warmiński Arcybiskup Józef Górzyński. Warto już zarezerwować czas, który pozwoli nam na obejrzenie tego spektaklu.          

       12. W minionym tygodniu odeszła do Pana nasza Parafianka Grażyna Zielińska – zam. przy ul. Warszawskiej. Polecając Ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00