Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Aktualności

2013-03-03 Wspólnota "Chleb Życia"

3 marca br. w naszej wspólnocie parafialnej gościł Ksiądz Jacek Krzemień, który pracuje we wspólnocie „Chleb Życia”. Ksiądz Jacek wygłosił na wszystkich mszach świętych homilie, w trakcie których opowiadał nam o swojej działalności, czyli pracy z ludźmi bezdomnymi, uzależnionymi od narkotyków i alkoholu, samotnymi matkami wychowującymi dzieci, a po mszach rozprowadzał produkty żywnościowe wytworzone przez samotne matki przebywające w tym domu. Dochód z tych produktów przeznaczony będzie na utrzymanie tego charytatywnego dzieła. Serdecznie dziękujemy ks. Jackowi za obecność i świadectwo oraz życzymy dalszego zapału w Jego posłudze.

 

Wspólnota „Chleb Życia” powstała 1 stycznia 1976 r. we Francji. Początek jej dało nagłe nawrócenie młodego małżeństwa, Pascala i Marie – Annick Pingault, którzy po odejściu od wiary katolickiej oraz poszukiwaniach w ideologiach politycznych i społecznych, narkotykach i filozofiach Wschodu, zwrócili się do Jezusa, ich Mistrza i Pana, w duchu pokuty i dziękczynienia. Natychmiast ich życie zmieniło się głęboko i zrozumieli, że powinni podzielić się tym co otrzymali z innymi. 23 czerwca 1984 roku w wigilię Bożego Ciała i święta św. Jana Chrzciciela Wspólnota została uznana kanonicznie przez Kościół reprezentowany przez bpa Bayeux- Lisieux jako stowarzyszenie wiernych. Definitywne kanoniczne zatwierdzenie Statutu Wspólnoty miało miejsce 23. 06. 1990 roku. Członkowie Wspólnoty „Chleb Życia” (organizacji religijnej działającej także w Europie Zachodniej, Azji, Afryce), idąc za przykładem swego Założyciela, inspirują się ewangelicznym  nakazem dzielenia życia z biednymi oraz duchem Soboru Watykańskiego II i nauczaniem Jana Pawła II, przede wszystkim wezwaniem do „opcji na rzecz ubogich”.

Wspólnota prowadzi w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych domy dla bezdomnych i najuboższych, w których dzieli z nimi codzienne życie i stara się zapewnić im bardziej godne warunki życia, zapewniając między innymi stałą pomoc prawną, medyczną, psychologiczną a przede wszystkim stałą więź, która zapewnia im poczucie bycia członkiem szerszej rodziny. Dziełem Wspólnoty w Polsce jest także Fundacja „Domy Wspólnoty Chleb Życia" powstała jesienią 2002 r. Została powołana z inspiracji siostry Małgorzaty Chmielewskiej, Przełożonej polskiej gałęzi międzynarodowej katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”.

 

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00