Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Aktualności

2013-02-23 Śp. Siostra Mariusza Maria Jadwiga Bombało MSF

      

 

      22 lutego br. odbyły się w naszej parafii uroczystości pogrzebowe śp. Siostry Mariuszy - Marii Jadwigi Bombało MSF, przebywającej w domu zakonnym Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, działającym przy naszej parafii. Uroczystościom, które rozpoczęły się o godz. 10.00 przewodniczył ks. prał. Tadeusz Lewdarowicz. Ciało Czcigodnej śp. Siostry zostało przywiezione następnie do naszego kościoła w którym odprawiono modlitwy za śp. Zmarłą. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem wielu kapłanów, wiernych oraz licznie przybyłych współsióstr ze Zgromadzenia. W trakcie kazania ks. Dziekan przypomniał sylwetkę pracującej w naszej parafii śp. Siostry Mariuszy, dziękując za jej obecność i wspólne modlitwy. Po mszy ciało zostało przewiezione do Mławy i pochowane we wspólnotowym grobie Sióstr Misjonarek na tamtejszym cmentarzu komunalnym.

        Maria Jadwiga Bombało, córka Mieczysława i Jadwigi z domu Warpechowskiej, urodziła się 15 listopada 1942 roku w Białowieży. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego i kursu katechetycznego wstąpiła do Zgromadzenia 16 maja 1961 roku i otrzymała imię zakonne Mariusza. Pierwszą profesję złożyła 15 sierpnia 1964 roku w kaplicy w Chełmnie, a wieczystą 15 sierpnia 1966 r. również w Chełmnie.

        Siostra Mariusza już w nowicjacie rozpoczęła naukę gry na organach. Po złożeniu pierwszych ślubów pozostała w domu nowicjatu i służyła swoimi zdolnościami muzycznymi, grając na organach w domowej kaplicy oraz prowadząc śpiew podczas nabożeństw w domu nowicjatu. Od 8 grudnia 1964 roku do 1 września 1970 pracowała jako katechetka i organistka w Krysku a potem w Białymstoku. W roku 1970 rozpoczęła studia wyższe magisterski na Wydziale Teologicznym w zakresie muzyki kościelnej na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i 18 października 1976 roku uzyskała tytuł magistra. We wrześniu 1977 roku rozpoczęła pracę organistki oraz wykładowcy muzyki w Diecezjalnej Szkole Organistów w Częstochowie. W roku 1982 przejechała do Lipiec Reymontowskich i tam z pasją pracowała jako organistka w kościele parafialnym, kontynuując równocześnie pracę w Szkole Organistów w Częstochowie. We wspólnocie Sióstr pełniła wówczas funkcję przełożonej domu przez 6 lat. Następnie posługiwała jako organistka w Hajnówce, w Białymstoku w Sanktuarium Błogosławionej Bolesławy Lament i w Ratowie. W roku 2004 ze względu na stan zdrowia pozostawiła swoją ulubioną pracę organistki i pomagała siostrom w pracach domowych na różnych placówkach. Pracowała w Olsztynie, Łodzi i Nidzicy skąd niespodziewanie Pan wezwał ja do swego Królestwa.

         W tym roku mija 50 lat od momentu, gdy Siostra Mariusza oddała się Chrystusowi poprzez złożenie ślubów zakonnych. Przygotowywała się do swojego Złotego Jubileuszu. Niedawno odprawiła 8-dniowe rekolekcje ignacjańskie pod kierunkiem Ojca Jezuity. Zmarła 20 lutego 2013 r. w Szpitalu Powiatowym w Działdowie.

Módlmy się, aby jak najszybciej mogła świętować swój Jubileusz razem ze świętymi w Królestwie Niebieskim. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki”.

 

 

 

 

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00