Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Aktualności

2012-10-10 "Hospicjum to też życie"

        W niedzielę 7 października 2012r. dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba wspólnie z kierownik Stacji Opieki Caritas w Nidzicy Czesławą Jarkowską przemówieniem na placu przed Kościołem NPNMP i św. Wojciecha w Nidzicy rozpoczęli kolejną, IX Kampanię „Hospicjum to też życie” i „Pola Nadziei”.

          Celem kampanii jest uwrażliwienie na chorobę, cierpienie, problemy ludzi borykających się z chorobą nowotworową. Kierownik Stacji Caritas mówiła o chorych, których pracownicy Stacji odwiedzają w domach, mówiła również o obojętności oraz braku wrażliwości, z którymi nierzadko spotyka się w pracy. Obchody Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej oraz rozpoczęcie Kampanii rodziny pacjentów, podopieczni, pracownicy Caritas, wolontariusze, władze miasta rozpoczęli wspólnie sadząc przed Kościołem cebulki żonkili, by wiosną zakwitły żonkile nadziei.

Następnie w Kościele NP NMP i Św. Wojciecha młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Nidzicy pod kierunkiem Anny Suwińskiej oraz Katarzyny Obrockiej-Gromańskiej przedstawiła spektakl poetycko-muzyczny, na który składały się fragmenty „Oskar i pani Róża” książki Érica-Emmanuela Schmitta o chorym na białaczkę chłopcu, wiersze Józefa Barana, ks. Jana Twardowskiego, Kamila Sowińskiego, zmarłego absolwenta nidzickiego liceum oraz utwory muzyczne.

           O godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Pawła Zięby. We mszy św. brali udział kapłani z dekanatu nidzickiego, podczas której zostały zapalone znicze upamiętniające wszystkich podopiecznych Caritas, którzy odeszli w ciągu minionego roku. Po mszy św. goście, wolontariusze i pracownicy spotkali się w Stacji Caritas na ciepłym posiłku i poczęstunku.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00