Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Aktualności

2014-10-12 "Hospicjum to też życie"

"Wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych mnieście uczynili" Mt 25,40

W miniona niedzielę uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. prał. Tadeusza Lewdarowicza Hospicjum Domowe Stacji Opieki „Caritas” w Nidzicy zaingerowało kolejną już z kolei kampanię „Pola Nadziei 2015” i „Hospicjum to też życie”. Wspólnie z parafianami modliliśmy się w intencji chorych podopiecznych Stacji Opieki „Caritas” oraz w intencji zmarłych, którymi opiekowała się stacja w ciągu minionego roku.

                Po Mszy Świętej młodzież z Zespołu Szkół nr. 3 w Nidzicy wystawiła program artystyczny zatytułowany: „Drewniana miska”. Młodzież do tej sztuki teatralnej przygotowały panie: Barbara Kosobucka, Janina Sobuń, Bogumiła Ruś. Przedstawienie zwracało szczególną uwagę na problem społeczny, jakim jest dyskryminacja starszych przez własne rodziny. Dorosłe dzieci często swoich rodziców traktują jako niepotrzebnych i naprzykrzających się starców. Oddają ich do domów starców, zapominając, że oni również kiedyś będą w podeszłym wieku. Sztuka zrobiła duże wrażenie na widzach na co zwrócił uwagę ks. Proboszcz podsumowując spektakl.

                Po przedstawieniu Kierownik Stacji Opieki „Caritas” w Nidzicy Pani Czesława Jarkowska zaprosiła uczestników spotkania na poczęstunek.

Dziękując Bogu za dzieła miłości jakich podejmuje się stacja „Caritas” prosimy o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich zaangażowanych w te dzieła. 

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00