Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Aktualności

2014-08-12 XXXI Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Wędrujemy na Jasną

1 sierpnia 2014r. po Mszy Świętej o godzinie 13.00  na trasę 31 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła z naszej parafii grupa SASINIA NIDZICA. Uczestniczyło w niej 35 osób, które wraz z księdzem Pawłem Jakubowskim, nowym przewodnikiem grupy, podjęły trud i wysiłek, aby po 12 dniach stanąć przed obliczem Matki Boskiej, do której wszyscy zanosiliśmy swoje prośby i podziękowania.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa  z Ewangelii św. Łukasza: „Zostań z nami Panie”, przypominające nam spotkanie uczniów z Jezusem podążającym do Emaus. W czasie pielgrzymowania przysłuchiwaliśmy się Chrystusowi, który kroczył z nami i codziennie odkrywał przed nami nowe drogi miłości.

Każdy nowy dzień wspólnego wędrowania rozpoczynał się poranną Mszą Świętą, która dawała nam siły do pokonywania kolejnych kilometrów. Podczas drogi towarzyszyły nam modlitwa i śpiew, radość i zmęczenie, zarówno fizyczne jak i duchowe, jednak nawet to nie przeszkodziło nam w osiągnięciu celu, jakim było spotkanie z Jezusem Chrystusem i Jego Matką. W pokonywaniu wszelkich trudności pomagali nam także spotykani na trasie ludzie o wielkim sercu, którzy częstowali nas jedzeniem oraz przyjmowali nas pod swój dach. Mimo, że sami mieli niewiele, potrafili się tym podzielić z innymi.

Najpiękniejsze chwile przeżywaliśmy jednak ostatniego dnia, kiedy po wielkich zmaganiach z własnymi słabościami mogliśmy stanąć przed ikoną Matki Bożej.

Po dojściu na Jasną Górę, w Kaplicy Najświętszego obrazu wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Wojciech Ziemba. O 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po którym wróciliśmy do naszych domów.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00